Najświeższe
wiadomości
z naszego świata
star

Jak jeść sezonowo jesienią?

Jesień nie jest uważana za najbogatszą w warzywa i owoce porę roku. Ten zaszczytny tytuł przypada wiośnie i latu.
svitlana-tiop2KGDT-4-unsplash

Co warto suplementować, będąc na diecie roślinnej?

Dieta roślinna jest coraz częstszym wyborem nie tylko wśród ludzi młodych, z większych miast, ale także wśród starszych, którzy chcą poprawić swój stan zdrowia i czuć się lepiej.
conscious-design-I4e1cY1I0FQ-unsplash

Dieta roślinna – jak komponować pożywne i smaczne posiłki?

Dieta roślinna zyskuje na popularności. Choć niektórzy nadal uważają, że posiłki powinny składać się z białka zwierzęcego i innych odzwierzęcych produktów...
nadine-primeau-l5Mjl9qH8VU-unsplash

Jakie produkty powinny być EKO?

Gdyby cały świat był EKO, prawdopodobnie wiele naszych zmartwień odeszłoby w niepamięć. Dzieci dorastałyby w miejscu, w którym powietrze jest czyste, a jedzenie pozbawione szkodliwych chemikaliów.
alexander-cifuentes-K8QraCiuUGI-unsplash

Dlaczego warto kupować produkty u lokalnych dostawców?

Obecnie na straganach nadal znajdziemy mnóstwo sezonowych warzyw i owoców, które nie tylko pięknie się prezentują, ale przede wszystkim są pełne składników odżywczych.
gary-butterfield-E7Jt6s6EuOs-unsplash

Picie wody – dlaczego jest takie ważne?

Lato jest fantastyczną porą roku – uwielbianą przez wszystkich, którzy mogą pozwolić sobie chociaż na chwilę urlopu, a także przez dzieci, które w tym czasie odpoczywają od szkoły.
engin-akyurt-PcU17evKnew-unsplash

Suplementacja w diecie wegetariańskiej

Dla coraz większej liczby osób, dieta wegetariańska stała się czymś więcej niż tylko ciekawostką. To styl życia, związany z bardzo świadomym podejmowaniem decyzji żywieniowych.
20220713_9planeta_0123

Ekologiczny catering – czyli jaki?

Ekologia to słowo, które zyskało wielkie znaczenie w XXI wieku. Coraz więcej firm, a także osób prywatnych decyduje się na to, by żyć w sposób, który nie zagraża naturalnemu środowisku, blisko natury.
3222

Fleksitarianizm – z czym to się je?

Coraz większa popularność diet roślinnych powinna cieszyć każdą osobę, która troszczy się o dobro planety. Jednak całkowite zrezygnowanie z mięsa i produktów odzwierzęcych nie dla każdego jest proste.
20042022_9_planeta9527

Dlaczego sezonowość jest ważna?

Sezonowość diety polega na spożywaniu danych produktów wtedy, gdy naturalnie rosną one w naszej strefie geograficznej. Dotyczy to przede wszystkim owoców, warzyw i ziół, które wzrastają i dojrzewają w różnych okresach roku.
20220713_9planeta_0117