Najświeższe
wiadomości
z naszego świata
star

Warzywa strączkowe – wszystko co musisz o nich wiedzieć!

Dietetycy zachęcają, by nasiona roślin strączkowych były stałym elementem menu każdego, niezależnie od diety. Dowiedz się dlaczego?
Warzywa strączkowe, w tym nasiona fasoli są dobrym źródłem białka na diecie wegańskiej

Czym zastąpić nabiał w diecie wegańskiej?

Przejście na dietę wegańską wiąże się nie tylko ze zrezygnowania z mięsa i ryb, ale również produktów pochodzenia zwierzęcego.
Mleko migdałowe jest dobrym źródła białka na diecie wegańskiej

Kwasy Omega-3 w diecie wegańskiej i wegetariańskiej – najważniejsze informacje

Jeśli myślisz o przejściu na dietę roślinną, a jednak coś ciągle Cię powstrzymuje, prawdopodobnie tym "czymś" jest lęk przed niedoborami.

Jak dostarczać żelazo w diecie wegetariańskiej? Poznaj najlepsze źródła żelaza!

Niedobór żelaza, zaraz obok problemów ze znalezieniem zamienników białka, jest jednym z najczęściej poruszanych tematów w kontekście diety wegetariańskiej.

Jak zaplanować dietę wegetariańską lub wegańską dla siebie lub całej rodziny?

Zmiana sposobu odżywiania jest decyzją, której nie należy podejmować pochopnie. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzi dieta wegetariańska lub wegańska. Z niniejszego artykułu dowiesz się, jak w sposób bezpieczny przejść (samemu lub z rodziną) na dietę opartą na pokarmach roślinnych.
Vegański Burger

Tofu – wszystko co musisz o nim wiedzieć!

Tofu to produkt uzyskiwany z mleka sojowego zawierający dużą ilość składników mineralnych i białka. Właśnie ze względu na białko sojowe, jest często stosowany przez osoby, którym bliska jest dieta wegetariańska i wegańska.
Ryż z Tofu

Dlaczego warto włączyć grzyby do diety roślinnej? Poznaj zdrowotne zalety grzybów

Grzyby są źródłem białka i rzadko spotykanej w pokarmach roślinnych witaminy D. Łatwo komponują się z wieloma składnikami, tworząc pyszne dania. Warto jeść grzyby na diecie wegetariańskiej i wegańskiej. Są niskokaloryczne, mają śladowe ilości tłuszczu - ale to nie wszystkie ich zalety. Przeczytaj nasz tekst, żeby poznać ich jeszcze więcej!
Wegetariańska Zupa Grzybowa

Dieta śródziemnomorska – sposób na zdrowy i smaczny styl życia

Hasło "dieta śródziemnomorska" przywodzi Ci na myśl sałatkę grecką lub wspomnienia z wakacji we Włoszech? Jeśli tak, to masz świetne skojarzenia i jesteś na początku drogi, żeby poznać jeszcze lepiej tę dietę.
Dieta śródziemnomorska jest pełna owoców morza, warzyw i nienasyconych kwasów tłuszczowych

Wegetarianizm – rodzaje, zasady diety i styl życia

Czas wreszcie odczarować grillowanie i pokazać, że weganie i wegetarianie też potrafią przyrządzić potrawy, które są pełne smaku.
Dieta wegetariańska to cenne źródło składników mineralnych

8 niezwykłych pomysłów na wegetariański grill

Czas wreszcie odczarować grillowanie i pokazać, że weganie i wegetarianie też potrafią przyrządzić potrawy, które są pełne smaku.
Wege Grill