FAQ

Najczęściej zadawane pytania – Dziewiąta Planeta

Tak. Możesz je włożyć do piekarnika nagrzanego do 100 stopni Celsjusza. Przed podgrzaniem zdejmij wieczko oraz etykietę, które nie nadają się do podgrzewania.

Sugerujemy podgrzewanie wszystkich składników z wyłączeniem świeżych warzyw w garnku , piekarniku lub na patelni

Na każdym opakowaniu znajduje się etykieta z sugestią Szefa Kuchni odnośnie podgrzania potrawy. Należy jednak pamiętać, że to jedynie sugestia, a nie nakaz. Nam pudding jaglany najbardziej smakuje na zimno.

Korzystamy z ekologicznych miseczek wykonanych z papieru i PLA, czyli bioplastiku oraz przykrywek i buteleczek na koktajle, które są wykonane z rPET, czyli recyklingowanego plastiku.

Długo zastanawialiśmy się nad wyborem opakowań, ale od początku wiedzieliśmy, że nie chcemy korzystać z tradycyjnych plastikowych pudełek. Mamy świadomość, że system przetwarzania odpadów w Polsce nie potrafi sobie do końca poradzić z ekologicznymi opakowaniami z PLA, jednak uznaliśmy, że wybieramy to rozwiązanie z kilku powodów. Przede wszystkim, chcemy zwiększać świadomość konsumentów i wierzymy, że jeżeli opakowania z PLA zyskają na popularności przemysł odpowiedzialny za przetwarzanie odpadów będzie musiał zmienić swoje podejście do bioplastiku. Ponadto uznaliśmy, że wolimy korzystać z opakowań pochodzenia roślinnego, ponieważ te w przeciwieństwie do plastikowych, przynajmniej mają szansę zostać skompostowane. Kolejną ważną kwestią był fakt, że do produkcji naszych opakowań wykorzystywane są rośliny, a nie ropa naftowa oraz ślad węglowy, który jest zdecydowanie większy w przypadku opakowań plastikowych.

Póki co wszystkie opakowania wykonane z PLA należy wrzucić do kontenera oznaczonego jako odpady zmieszane. Butelki i pokrywki rPET należy wyrzucić do pojemnika na tworzywa sztuczne.

Możesz skorzystać z kalkulatora kalorii znajdującego się w naszej aplikacji lub skontaktować się z naszymi dietetykami (formularz w zakładce kontakt).

Nasze zamówienia dostarczane są za pośrednictwem firmy kurierskiej Goodspeed w godzinach 18.00-23.00 w przeddzień zamówienia lub w godzinach 1:30-8:00 w dniu zamówienia.